Plaże na Lefkadzie: Piaszczyste, najpiękniejsze i najpopularniejsze

Plaże na Lefkadzie Piaszczyste, najpiękniejsze i najpopularniejsze

Wyspa Lefkada to mniej znana siostra wśród pozostałych jońskich wysp. Znacznie mniej popularna, niż sąsiednie – Zakynthos czy Korfu. Jednak z roku na rok, wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród naszych Rodaków.

Lefkada to nieduża górzysta wyspa, wyróżnia się na tle innych – mostem, który łączy ją ze stałym lądem. Jednak tym co tu przyciąga najbardziej jest błekitne, ciepłe morze oraz jedne z najładniejszych plaż w całej Grecji.

I to właśnie najpiękniejszym plażom na Lefkadzie poświęcimy dziś cały nasz artykuł.

Plaże na Lefkadzie

Lefkada nie jest jeszcze zadeptana przez turystów, ani mocno skomercjalizowana. Nie będziemy też mieli problemu ze znalezieniem swojej ulubionej plaży, gdyż wyspa oferuje szeroki przekrój, jeżeli chodzi o miejsca do plażowania.

Do wyboru mamy małe, kompletnie niezagospodarowane plaże oraz białe piaszczyste miejsca, z pełną infrastrukturą dla turystów. Mamy tu żwirowe wybrzeża, czy wręcz takie z kamienistym podłożem.

Inne plaże z kolei osłonięte są od strony lądu wysokimi klifami. Znajdziemy też małe urocze plaże, idealne do snurkowania w masce.

Dla każdego znajdzie się coś co lubi.

Najładniejsze z plaż na Lefkadzie znajdują się po zachodniej stronie wyspy, gdzie tereny są nieco mniej zagospodarowane pod względem turystycznym, ale za to lepsze krajobrazowo.

Tam też zrobimy spektakularne fotografie, niczym wyjęte z pocztówek. Jednak warto zwiedzić całą Lefkade, by zobaczyć wszystkie jej plaże i malownicze zakątki, by przekonać się o ich różnorodności.

Plaża Porto Katsiki

Tak, my również zaczynamy od tej najsławniejszej plaży na Lefkadzie. Jej nazwa wskazuje na to, iż kiedyś była to plaża dostępna jedynie kozom.

Plaża ta często porównywana jest z Zatoką Wraku, jednak w odróżnieniu od niej Porto Katsiki jest dostępna również od strony lądu.

Specjalnie dla turystów wykuto tu w skale schody, którymi można dostać się na brzeg. Na górze znajduje się spory, płatny parking, gdzie można zostawić auto. A także bary z napojami i przekąskami.

Plaża Porto Katsiki jest po części zagospodarowana leżakami i parasolami, ale można się śmiało rozłożyć na własnym kocyku. Warto wziąć tu specjalne obuwie do pływania, gdyż podłoże jest kamieniste (drobne kamyki).

W sezonie plaża bywa zatłoczona, bo oprócz turystów z lądu, docierają także goście od strony morza (podpływającymi stateczkami). Z racji wysokich wapiennych klifów, do południa Porto Katsiki pozostaje w cieniu, dopiero potem jest całe skąpane w morzu.

Plaża Afteli

Plaża Afteli to nieduża plaża, ukryta w jednej z zatok. Często wymieniana jako jedne z ładniejszych i spokojnych miejsc na wyspie.

Mimo niewielkich rozmiarów znajduje się tu i serwis plażowy (leżaki, parasole) i mała knajpka oraz prysznic. Plaża Afteli to doskonałe miejsce do snurkowania oraz pływania.

Można tu się oderwać od codziennego zgiełku i całkowicie wypocząć.

Idąc dalej szlakiem najpiękniejszych plaż na wyspie Lefkada trafimy na:

Plaża Egremni

Plaża zaliczana do jednych z najpiękniejszych na świecie. Lazurowy kolor morza plus jasny piasek w otoczeniu wysokich wzniesień, robią wrażenie.

Jeszcze przed listopadem 2015 roku na plaże Egremni prowadził ciąg schodów, jednak po wydarzeniu jakim było trzęsienie ziemi, konstrukcja została zniszczona.

Obecnie można się tu dostać jedynie od strony morza, przypływając statkami wycieczkowymi. Z tego też powodu nie ma tu żadnej infrastruktury plażowej.

Egremni to szeroka plaża, piaszczysta z drobnymi kamieniami, swoim wyglądem przypominająca te znane z Karaibów, czy Meksyku. No może poza roślinnością 😉

Plaża Agios Ioannis

Plaża Agios Ioannis umiejscowiona jest niedaleko stolicy wyspy – Lefkady. Co ciekawe miejsce to wcale nie jest zatłoczone, nawet w sezonie.

To plaża dość szeroka i długa, szczególnie upodobali sobie ją kite- i wind- surferzy. Wyróżniają ją pozostałości po kamiennych wiatrakach, które można tu zauważyć.

Tylko niewielka cześć plaży jest zagospodarowana – w leżaki i parasole. Tuż obok wiatraków są także lokale gastronomiczne, w których można zjeść i się napić.

Plaża Milos

Przyjemna piaszczysto-żwirkowa plaża, jedna z dłuższych na wyspie. Osłonięta od strony lądu wysokimi klifami, jest w czołówce tych najładniejszych na Lefkadzie.

Jej jedynym mankamentem jest to, iż trzeba się do niej dostać, schodząc stromymi wzniesieniami. Gdyby nie ten fakt, byłaby to idealna plaża dla rodzin z dziećmi, ze względu na łagodne wejście do morza. Nie ma tu też żadnej infrastruktury. Jesteśmy tylko my i przyroda.

To jeszcze nie wszystko. W naszym rankingu znalazły się także inne plaże na Lefkadzie.

Plaża Vassiliki

Plaża umiejscowiona w zatoce małej miejscowości o tej samej nazwie. Szeroka, żwirkowa, idealna do wypoczynku i uprawiania różnych sportów wodnych (kluby, wypożyczalnie).

Jednak najbardziej jest popularna wśród windsurferów, ze względu na popołudniowy termiczny wiatr, wiejący w poprzek zatoki. Tworzy on idealne warunki do uprawiania tych sportów wodnych. Wokół plaży jest pełne zaplecze noclegowo-gastronomiczne, a z niewielkiego portu można popłynąć w rejs na sąsiednie wyspy: Itake i Kefalonie.

Plaża Kalamitsi

Kameralna, nieduża plaża, dobrze ukryta w małej wsi o tej samej nazwie. Plaża może i nie poraża wielkością, jednak wyróżniają ją formacje skalne u wybrzeży, pomiędzy którymi można pływać (uwaga bo morze bywa zdradliwe).

Idealna by się skryć przez tłumem turystów. Tuż obok niej znajduje się niewielki parking, gdzie zostawimy samochód. Na samej plaży jest także snack bar oraz możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

Plaża Agiofili

Nieduża, ukryta pośród wzniesień plaża w zatoczce. Łatwiej na nią dotrzeć od strony morza, niż lądu. Nie ma tu serwisu plażowego, barów, ani wypożyczalni sprzętu wodnego. Można za to korzystać z pobliskich skałek i skakać do wody.

Trzeba mieć także na uwadze fakt, iż szybko robi się tu głęboko, co z innej strony patrząc jest plusem, szczególnie dla osób snurkujących.

I tym o to sposobem dotarliśmy do ostatniej już plaży, którą wyróżniliśmy w naszym rankingu najpiękniejszych, najlepszych i najpopularniejszych plaż na wyspie Lefkada.

Plaża Kathisma

Jedna z większych i lepiej zagospodarowanych plaż. Z tego też powodu w czasie sezonu bywa mocno zatłoczona. Plaża Kathisma jest szeroka, długa, żwirkowa z drobnymi kamieniami, toaletami i natryskami.

Można tu wypożyczyć leżak z parasolem oraz skorzystać z oferty gastronomicznej pobliskich barów i knajpek. Nie ma problemów z zaparkowaniem samochodu, albo za darmo wzdłuż drogi albo na płatnym parkingu.

Ciekawostką jest fakt, iż z pobliskich klifów startują paralotniarze. Ich baza natomiast znajduje się na plaży.

Zebraliśmy w jednym miejscu najpopularniejsze i najlepsze plaże na Lefkadzie. Jeśli Waszym zdaniem w naszym rankingu zabrakło jakiejś plaży to z chęcią przeczytamy Wasze opinie w komentarzach. Warto dzielić się informacjami o pięknych miejscach na wyspie Lefkada. Zwłaszcza, że jest to dość daleka podróż i warto by było zobaczyć możliwie wiele. Dlatego opinie o plażach są mile widziane!

Shares:
Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *