Grecja super last minute / Jaka cena? Gdzie i jak wybrać oferty biur podróży?

Grecja super last minute Jaka cena Gdzie i jak wybrać oferty biur podróży

Grecja to turystyczny gigant. Ilość miejsc noclegowych, atrakcji oraz plaż poraża. Dużą zaletą greckiej turystyki są nie tylko liczne zabytki oraz znakomita pogoda, ale także fakt, że oprócz części kontynentalnej, można tu wybrać na urlop jedną z ponad 160-ciu zamieszkałych wysp.

Grecja jest niezwykle popularna wśród różnych nacji europejskich, w tym także oczywiście wśród Polaków. Na wakacje przyciągają ich tu nie tylko piękne widoki i dobra kuchnia, ale przede wszystkim umiarkowane ceny. Oczywiście w porównaniu do reszty europejskich krajów, do których wyjeżdżamy na wakacje. Jednak nawet mimo niewygórowanych kosztów spędzenia urlopu nad Morzem Śródziemnym, nadal kuszą nas oferty last minute. A jak to wygląda w rzeczywistości?

Last minute w Grecji

Na początku warto ustalić, czym jest tak naprawdę oferta last minute. Często bowiem termin ten jest nadużywany przez biura podróży, czy nawet tour operatorów. Prawdziwe last minute to wakacje, zakupione w bardzo atrakcyjnej cenie, najczęściej z bardzo szybkim terminem wyjazdu.

Koszt takiej oferty może być nawet o 60% niższy od ceny wyjściowej.

Jednak wadą jest tu praktycznie natychmiastowa gotowość do wyjazdu. Z tego też powodu, nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać.

Co nie jest ofertą super last minute?

Wszystkie pozostałe okazje pod szyldem last minute, sprzedawane na wiele tygodni przed wyjazdem, są jedynie wabikiem na klientów. Z założenia prawdziwa oferta lasta jest tak tania, bo biuro podróży czy agent turystyczny chce sprzedać ostatnie niewykupione miejsca w hotelach lub zapełnić samolot do końca.

I to właśnie z tego tytułu znacznie obniża ich cenę.

Na dwa miesiące przed wyjazdem, jeszcze jest sporo czasu, by wszystkie miejsca w czarterze się zapełniły, a noclegi w hotelu wyprzedały. Dlatego dopiero dosłownie na kilka dni przed wylotem, sprzedawane są prawdziwe oferty last minute. Zresztą wskazuje na to sama nazwa – na ostatnią minutę.

Kiedy warto szukać ofert last minute do Grecji?

Jeśli chodzi o oferty last minute w Grecji to z jednej strony patrząc na ilość hoteli i miejsc noclegowych, szansa na dobrą okazję cenową z założenia jest większa, bo konkurencja jest duża. Nie wszystkie obiekty mogą być wyprzedane w danym terminie. Ofert noclegowych jest bardzo dużo, a także wybór lotów z większości miast Polski wynajmowanymi czarterami. Jednak trzeba uczciwie dodać, że Grecja ze względu na niepewną sytuację innych atrakcyjnych cenowo państw, stała się numerem jeden wśród naszych rodaków. Oferty wakacyjne do Hiszpanii czy Włoszech są jednak droższe. Każdy ma chrapkę na wakacje w jeszcze niższej cenie, przy utrzymaniu podstawowych standardów i najlepiej opcji all inclusive.

Dlatego też ustrzelenie last minute w Grecji będzie trochę trudniejsze.

Dla kogo jest last minute w Grecji?

Wyjazd last minute nie sprawdzi się u osób, które mają sztywno zaplanowany urlop i takich, którzy nie mogą go wziąć z dnia na dzień. Specyfiką wyjazdów last minute, jest to że odbywają się one w bardzo szybkim terminie od zakupu. Również rodziny z dziećmi w wieku szkolnym raczej nie mają co liczyć na super ofertę last minute w lipcu czy sierpniu. Wówczas w całej Europie to sezon wyjazdów, więc chętnych na urlop w niedrogiej Grecji jest wielu. Duże grupy znajomych czy większe rodziny też mogą mieć problem ze znalezieniem prawdziwego lasta, ze względu na ilość ludzi. Zazwyczaj oferty tego typu są dla dwóch osób (1 pokój), czasem tylko dla czterech. Przekłada to się także na ilość miejsc w samolocie, których może dla części zabraknąć.

Natomiast last minute w Grecji to dobra opcja dla dwójki ludzi, którzy mają elastyczny grafik urlopów. Nie przeszkadza im niższy standard w hotelu lub brak wyżywienia, bo i tak zamierzają zwiedzać najpiękniejsze miejsca Hellady. Czasem zdarzają się także oferty z przelotem z jednego lotniska, ale powrotem już na inne. Również rodzice z małymi dziećmi (nie szkolnymi) mogą znaleźć coś dla siebie wśród wyjazdów last minute, szczególnie że mogą jechać na wakacje jeszcze przed sezonem. Dla nich maj czy czerwiec to taki sam termin jak każdy inny. Nie są uwiązani zajęciami szkolnymi.

Super last minute to równie dobra opcja dla seniorów, którym wakacyjne upały są zdecydowanie nie na rękę. Wyjazd do Grecji w październiku, kiedy nadal panują przyjemne temperatury będzie dużo lepszy i tańszy. Oferty last minute są także dobre dla osób, które nie szukając noclegów w konkretnych hotelach. Zazwyczaj to obiekty oddalone w pewnej odległości od plaży, w pokojach bez widoku na morze, czy z super wyżywieniem. Trzeba sobie zdawać sprawę, że to okazje cenowe oparte na miejscach noclegowych, które się nie sprzedały. To nie znaczy, że będą one gorsze i nie trafi się oferta taniego pobytu w czterogwiazdkowym hotelu. Jednak nigdy nie wiadomo gdzie i jaki obiekt będzie w super obniżce.

Kiedy szukać okazji na last minute do Grecji?

Jeśli chodzi o zakup oferty last minute w Grecji to zdecydowanie łatwiej kupić je w dobrej cenie w maju czy czerwcu, niż we wrześniu. Obecnie we wrześniu oferty wczasów kosztują prawie tyle samo co w lipcu czy sierpniu. Miesiące wakacyjne praktycznie w ogóle odpadają, to sam szczyt sezonu, kiedy to wypoczywa większość Europy. Oferty last minute wówczas to prawdziwa rzadkość, bo wszystko jest obstawione. Biura podróży przeceniają wyjazdy raczej te z maja (po majówce) i z początku czerwca, kiedy ruch wyraźnie spada.

Jeśli chodzi o pozostałą część roku, to po wysokim sezonie (połowa czerwca- do końca września) znów można zacząć szukać okazji cenowych. W Grecji robi się już chłodniej i mniej tłoczno. Kolejnym okresem w którym ciężko wyhaczyć dobre last minute to okres świąt Bożego Narodzenia i Sylwester. To terminy atrakcyjne, kiedy to znów kolejna fala podróżników szuka wycieczek. Warto też pamiętać, że nasza majówka to również „żniwa” dla biur podróży i wówczas ceny wyjazdów do Grecji windują w górę. Mimo iż na miejscu prawdziwy sezon się jeszcze nie zaczął. W tym przypadku bardziej może się opłacać wyjazd na własną rękę.

Gdzie szukać last minute w Grecji?

Najwięcej ofert last minute w Grecji dotyczy wysp, szczególnie Krety, Rodos, Korfu, Kos i Zakynthos. Zainteresowanie największymi i najpopularniejszymi greckimi wyspami nie maleje, dlatego biura podróży i tour operatorzy jeszcze przed sezonem podpisują w ciemno kontrakty na sporą ilość miejsc noclegowych. Kiedy nie uda się ich sprzedać, prawie aż do dnia wyjazdu, wówczas na stronach internetowych i bezpośrednio w biurach podróży pokazują się oferty w prawdziwie okazyjnej cenie. Trzeba też dodać, że last minute w Grecji to najczęściej wyjazdy tygodniowe, znacznie rzadziej zdarzają się wczasy dwutygodniowe, a tych 10-cio, 11-sto czy 12-sto dniowych prawie w ogóle nie ma.

Najlepiej szukać ofert last minute w Grecji przede wszystkim na stronach internetowych biur podróży. Szczególnie dobrym miejscem na znalezienie atrakcyjnej cenowo wycieczki są ich profile społecznościowe, które warto śledzić i obserwować. Okazje last minute można spotkać również na portalach, na których są zestawienia wszystkich tour operatorów i stronach zajmujących się wyszukiwaniem tego typu wakacji. Oczywiście również na miejscu w biurze podróży, pracownik poinformuje nas o dostępnych okazjach cenowych. Jeśli zostawimy swój adres mailowy, to dostaniemy tego typu informacje także na skrzynkę pocztową.

Osoby mieszkające stosunkowo blisko zachodniej granicy, szukają ofert last minute do Grecji także bezpośrednio na niemieckich lotniskach. Podobno da się tam ustrzelić naprawdę niedrogiego lasta, ale już z przygotowanym bagażem w ręku.

Zalety i wady wyjazdów last minute w Grecji

Plusem wyjazdów last minute do Grecji jest to, że za niewielkie pieniądze mamy możliwość nie tylko wypoczynku przy znakomitej pogodzie, ale także kontaktu z zabytkami sięgającymi początku naszej cywilizacji. Przy odrobinie szczęścia będzie to również last z obiektem noclegowym na poziomie, wraz z wyżywieniem. Oferta tego typu wyjazdów jest dokładnie taka sama, jak osób które wykupiły je wcześniej, za większe pieniądze.

Minusem ofert super last minute w Grecji jest to, że nie możemy ustalić sobie daty wyjazdu. Rzadko kiedy trafi się coś podczas wakacyjnych miesięcy i nie będziemy mieć możliwości wyboru hotelu, w którym zamieszkamy. Dotyczy to zarówno miejsca (konkretnej miejscowości), standardu pokoju oraz rodzaju wyżywienia. Obiekt może być nie koniecznie położony blisko morza, czy mieć na wyposażeniu basen. Jeśli więc komuś zależy na tego typu szczegółach, to lepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja w trybie first minute, gdzie jest pełen wachlarz terminów i rodzaju miejsc noclegowych.

Cena last minute w Grecji

Ceny wczasów last minute w Grecji, tak jak normalne zależą od miejsca, terminu, standardu hotelu i wyżywienia. Można na przykład upolować oferty już nawet za 600 złotych na osobę/tydzień w październiku, jednak bez wyżywienia i w hotelu trzygwiazdkowym. W podobnej cenie znajdziemy tygodniowy pobyt w Atenach, w listopadzie, ale w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniem. U największych i renomowanych organizatorów wakacji ceny te zaczynają się od 1000 złotych za osobę (wybierane w podobnych kryteriach).

Opinie o last minute do Grecji

Bardzo interesując nas opinie oraz recenzje klientów biur podróży, którzy spędzili wakacje w Grecji wybierając właśnie oferty last minute. Wasze opinie będą dla nas cenną informacją o tym gdzie, jak i o ile taniej można znaleźć ciekawe oferty spędzenia urlopu w Grecji w ostatniej chwili.

Shares:
Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *