Witajcie!

Witajcie

Grecja – z czym Wam się kojarzy??

Mi tak na pierwszą myśl to na pewno z mitologią, ruinami prehistorycznych budowli, dalej z wakacjami, wyspami, półwyspem trójzębnym, no i oczywiście kuchnią grecką.

Prawda jest taka, że to prawdziwa kolebka naszej europejskiej kultury i to właśnie na greckiej ziemi swoje początki i wybitnych przedstawicieli miała filozofia, medycyna, teatr, muzyka i poezja. Obecnie Grecja to kraj z czołówki turystycznych kierunków, co roku obleganych przez turystów spragnionych wrażeń, różnego rodzaju. Jedni z zapałem zwiedzają po kolei wszystkie greckie wyspy, inni przyjeżdżają tu dotknąć resztek pozostałości po naszej historii, inni latają na zakupy do stolicy -Aten, a młodzież z całej Europy szczególnie upodobała sobie miejscowość Kavos, która znana jest z całonocnych imprez i litrów płynącego alkoholu. Grecja kusi nie tylko zabytkami oraz bogatą historią, ale także kilometrami niesamowitych plaż ( część z nich jest zawsze w czołówce tych najpiękniejszych), bardzo przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami oraz smaczną kuchnią. Wszakże kto nie zna sałatki po grecku ( w Grecji jej nazwa to wiejska sałatka), souvlaki, mousaki czy tzatzyków??

Bez względu co kieruje każdego akurat w ten zakątek naszej planety – na pewno nikt nie wróci rozczarowany. Mnogość krajobrazu, błękit wody, czy urozmaicona linia brzegowa są na tyle niesamowite, by pozostać w Waszej pamięci na długi czas.

Shares:
Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *